23 Ocak 2013 Çarşamba

Samsung Galaxy S2 4.1.2 Jelly Bean Geldi !!


Samsung Galaxy S2 kullanıcıları şüphesiz uzun süredir Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesini cihazlarında görmek istiyorlardı. Şubat ayında çıkacağı iddia edilen söz konusu güncelleme bugün itibariyle Samsung tarafından dağıtılmaya başlandı.2011 yılında satışa çıkan ve hala birçok yeni akıllı telefonla kıyaslanabilecek özelliklere sahip olan Galaxy S2, sahip olduğu özelliklerle kullanıcılarını memnun etmişti. Ancak Galaxy S3 ve Note 2 ile birlikte Samsung tarafından biraz da olsa uzaklaşmaya başladığı, güncelleme konusunda S2’yi biraz ihmal ettiği dile getiriliyordu.


Tüm bunlara karşı Galaxy S2 kullanıcıları için güzel bir haber geldi ve Android 4.1.2 Jelly Bean güncellemesinin indirilebilir kılındığı açıklandı. GT-I9100 model numarasına sahip cihazın İspanya’daki kullanıcıları 4.1.2 güncellemesini edinmeye başladılar bile.
Android 4.1.2 güncellemesi ile Galaxy S2’ye gelecek özellikler ve iyileştirmeler:


Daha az batarya performans kullanımı ve performans iyileşmesi (Project Butter sayesinde)
Kullanıcı arayüzüne dair iyileştirmelerle Galaxy S3 ve Note 2 ile aynı arayüzü kullanma
Samsung’un bulut servisleri
Kamera yazılımına gelecek yeni özellikler
Yeni kilit ekranı ve daha çok kişiselleştirme özelliği
Doğrudan arama, akıllı bekleme ve açılır pencerede oynatma gibi yenilikler
Yeni araçlar (widget)
Yeni bildirim alanı özellikleri
Google Now

Video İnceleme;


Resimler;

Özetle 4.1.2 sızıntı sürümünden farklı olarak kilit ekranındaki takılma problemi giderilmiş.Project Butter sayesinde 60FPS'ye sabitlenen arayüz gayet akıcı çalışıyor.Yükleme işlemini ODİN aracılığı ile yapıyoruz.TR Kies'e gelmesi Şubat ayı başlarında bekleniyor.İspanya 4.1.2 Stock Rom için buradan indirme linkine ulaşabilirsiniz.


Custom Romlarda belkide Key Lime Pie'da görüşmek dileğiyle.....